Nedip Cengiz Eker Binası

            

            Aksaz Deniz Üs Komutanlığı içerisinde yer alan 50 Yataklı Aksaz Asker Hastanesi 15 Temmuz 2016 Darbe Girişiminden sonra 669 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Türk Silahlı Kuvvetleri, Sağlık Komutanlığı’ na bağlı olarak hizmet vermekte iken Hastanemize bağlanmış ve sağlık tesisinin adı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris’ te konakladığı otele FETÖ’ nün darbeci

hainleri tarafından helikopterlerden ateş açılmasının ardından çıkan çatışmada Şehit olan Polis Memuru Nedip Cengiz Eker’ in adı verilmiştir.

 

             Nedip Cengiz Eker Binası’ nın hastanemize bağlanması ile 17 Uzman Hekim, 1 Diş Hekimi 40 Yardımcı Sağlık Personeli ve 31 Memur  sınıfında personel Hastanemize devir olmuştur.

 

            Sağlık Bakanlığı’ nın hedefleri doğrultusunda bölgenin ihtiyacı da düşünülerek Sağlık Tesisi içerisinde 10 YATAKLI PALYATİF BAKIM MERKEZİ kurulmuştur.

     

    

             Ayaktan ve Yatarak Tedavi Hizmeti Verilen ve Branşlar ve diğer hizmetler;

 

- Acil Servis Hizmeti,

- Ağız ve Diş Sağlığı

- Dahiliye (İç Hastalıkları)

- Dermatoloji (Cildiye)

- Genel Cerrahi

- İntaniye (Enfeksiyon Hastalıkları)

- Kadın Hastalıkları ve Doğum

- Psikiyatri

- Üroloji

- Sağlık Kurulu

- Ameliyathane

- Laboratuvar

- Radyoloji / Görüntüleme

 

                Özellikli Sağlık Hizmetleri

 

- Palyatif Bakım Merkezi

 

Vatandaşlarımız Sağlık Bakanlığı Merkezi Randevu Sisteminden randevu alarak sağlık tesisinde yer alan yukarıdaki polikliniklerden muayene olabilmektedir.